Na dachu naszego domu zamontowaliśmy kolektor słoneczny, który pozwala nam zaoszczędzić na ogrzewaniu wody. Jest u nas ciepło także dzięki nowoczesnej pompie ciepła. Z dumą możemy więc powiedzieć, że nasze gospodarstwo jest przyjazne środowisku.


Kolektory słoneczne wykorzystywane są od wielu lat. U nas zamontowany jest kolektor z systemem samonaprowadzania na najśniejszy punkt na niebie. W naszej strefie klimatycznej wykorzystanie energii słonecznej musi odbywać się w sposób intensywny. Aby uzyskać maksymalnie dużo energii promienistej - konieczne jest korygowanie ustawienia kolektora.

Pompa ciepła jest urządzeniem odbierającym ciepło z wód powierzchniowych. Koszt eksploatacji ogrzewania opartego na tradycyjnych nośnikach energii takich jak węgiel kamienny, gaz ziemny, olej opałowy czy prąd elektryczny jest wyższy niż w przypadku systemu z pompą ciepła. Jako urządzenie elektryczne pompa ciepła nie emituje żadnych zanieczyszczeń do atmosfery, nie wymaga komina, jest więc bardzo przyjazna dla środowiska.


.:: Zobacz zdjęcia ekologicznej instalacji grzewczej ::.